ZACZNIJ OD POCZĄTKU.

Co jest początkiem budowania marki? Znalezienie siebie samego w tym chaosie. To zadanie jest łatwe i trudne jednocześnie.

Piszecie, że nie wiecie od czego zacząć lub, że odpowiedź na pytanie KIM JESTEŚ? w codziennej pracy i zarabianiu pieniędzy wydaje się mało ważna. Tak jest gdy dajemy się porwać szalonej codzienności. Jak zacząć w takim biegu?

Napiszę jak ja zaczęłam. Po pierwsze poświęciłam czas i przestrzeń, by osiągnąć mój stan slow flow :) Musiałam w miarę uspokoić myśli latające po mojej głowie z prędkością światła. Wszystko na raz wydawało mi się cholernie ważne i konieczne do zrobienia.  Ogólnie stress i panika., ze nie podołam. Udało się choć, nie było łatwo, ale na pewno było warto.

I od razu sprostowanie – trzymanie stanu SLOW FLOW nie jest łatwe i trzeba być czujnym, nie dać się porwać z powrotem w ten szaleńczy bieg. Niestety chaos lubi powracać. Dzisiaj gdy piszę właśnie jestem dwoma nogami w wirze chaosu, a rękami jeszcze się trzymam i nie daję wciągnąć. A świat kurcze dzisiaj nie stoi po mojej stronie! . Myśli szaleją w głowie, nie wiem do czego najpierw włożyć ręce i priorytety jakoś nie mają siły przebicia. Ale spokojnie to tylko awaria – wiem jak z tego wybrnąć ;) Zaczynam od początku.

POCZĄTEK

Zasady:

Dlatego wpadam dzisiaj z tym, co mi pomogło poukładać wszystko w głowie i na papierze. Zaczęłam zasad, które znamy wszyscy:

1. ŻYJ TERAZ, nie przeszłością, nie przyszłością, ale dzisiaj.

2. ŻYJ TUTAJ, rób jedną rzecz na raz , dawaj sobie radę z tym co dzieje się w tej chwili, nie wymyślaj, nie kombinuj co będzie, co się stanie, nie myśl o wszystkich rzeczach do zrobienia, bo ich lista nigdy się nie kończy.

3. NIE FANTAZJUJ, nie wyobrażaj sobie co powie lub myśli klient, czy jest zadowolony czy nie, bo tego i tak nie wymyślisz. Nie wymyślaj na zapas tysiąca scenariuszy tylko daj się rzeczom dziać, a sprawom toczyć własnym rytmem.  i sprawą.

4. POWSTRZYMAJ NIEPOTRZEBNE MYŚLENIE, smakuj, postrzegaj, inspiruj się, bądź. Nie krytykuj, akceptuj, nie osądzaj, nie manipuluj a obserwuj – w ten sposób więcej się nauczysz.

5. NIEPRZYJEMNE SYTUACJE TRAKTUJ TAK JAK TE DOBRE, daj im chwilę, przyglądnij sie ze wszystkich stron, a gdy serce i mózg ochłonie ze złości czy rozczarowania spróbuj zadziałać spokojnie i wymyślić najlepsze rozwiązanie. Po drugiej stronie problemu też są zestresowani ludzie.

6. NIE BĄDŹ FRAJERKĄ CZY FRAJEREM, pamiętaj, że Ty jesteś tu osoba najważniejszą, nie musisz wszystkich zadowolić, uszczęśliwić kosztem siebie  i własnego komfortu.

7. ODPOWIADAJ ZA SWOJE DZIAŁANIA, DECYZJE, MYŚLI, gdy zawaliłeś/łaś projekt, dałaś ciała w negocjacjach, nie miałaś siły pracować dalej przyznaj to, zastanów się dlaczego i jak to zmienić.

8. PODDAJ SIĘ BYCIU TYM KIM JESTEŚ, akceptacja swoich mocnych stron i słabości daje wolność i radość z życia.

To są moje zasady. Zabierz je dla siebie :) Na początek, by odpowiedzieć na pytanie KIM JESTEM? :) :) Powodzenia!

A GDY JUŻ OSIĄGNIESZ SLOW FLOW MNIEJSZE BĄDŹ WIĘKSZE…

Pogadaj ze sobą, zapytaj się czego potrzebujesz, co chcesz zrobić, kim jesteś itd. Tylko nie wszystkie na raz!!! A potem zacznij budować królestwo! Nie wiesz od czego zacząć? Za tydzień podpowiem co dalej.

Ściskam!

Mana