MARKA BEZ FILTRÓW

Dbaj o siebie, nie oceniaj

Marka jest ważna, ponieważ lubimy to co dobre, przyjazne i piękne. To pewnik – z tym nie ma jak dyskutować.

Z przyjemnością otaczamy się pięknymi ludźmi, z którymi dobrze się czujemy. Lubimy też piękne ubrania, rzeczy, samochody, domy. Zachwycają nas pięknie, małe rzeczy. Nie ma w tym nic złego. Sama należę do gatunku, który bada wszystko wzrokiem i bierze do ręki to co najładniejsze, a towarzysko trzyma z mądrymi i przyjaznymi tego świata.

Pewne jest, że w pierwszej chwili oceniamy innych ludzi po wyglądzie i ich pierwszych słowach i nie zawsze dajemy im czas by przekonać się o ich mądrości i dobrym nastawieniu. My też jesteśmy oceniani i nie zawsze dostajemy taką szansę od innych.

Jaki przystojny. Nieładny. Nieładny, ale za to jak ubrany! Całkiem, interesujący. Ładny, ale nie zadbany. Przystojny, ale jak się odezwał to mi się odechciało. Jaka piękna! Ładna i pięknie się uśmiecha. Byłaby ładna, gdyby nie ten wyciągnięty sweter. Nawet rzęs nie pomalowała, chora jest?

JAK NIE WPAŚĆ DO SZUFLADY

Czasem zanim zdążysz się odezwać, wpadasz do szuflady z kategorią: biorę – nie biorę. Pozornie nie masz na to wpływu, a i ten kto na Ciebie patrzy też ma niewielki. Decyduje automat w naszym mózgu. Ty też to robisz, oceniasz innych.

Ale można nad tym popracować.

Warto dać sobie i innym szansę i przede wszystkim o siebie zadbać. Warto się umyć, uczesać, zafarbować i wymalować {panuje tu wolność i dowolność dla kobiet i mężczyzn :)}, założyć porządny ciuch i czyste buty. Oczywiste? Niestety nadal nie dla wszystkich :) Po prostu dobrze wyglądaj i daj się zapamiętać.

Zadbaj też  o czas dla siebie, nie bądź frajerem czy też frajerką i nie stawiaj potrzeb innych ponad swoje. Gdy postawisz na siebie, dasz sobie przestrzeń i czas na przemyślenie, zaplanowanie, a potem realizację planów – wszyscy wokół będą szczęśliwi. Warto się też uśmiechać do ludzi i być dla nich miłym :) To proste jest przecież. Wtedy nie wpada się od razu do szuflady dziękuję, nie biorę.

DŁUGI ROZBIEG

Można też dać ludziom nieco dłuższy czas na rozbieg, niż pierwsze sekundy czy minuty, które decydują czy zabierzemy kogoś do szuflady tak, biorę! czy od razu zamkniemy w szufladzie nie chcę, nie biorę.

Prowadziłam na sobie doświadczenie. Zanim napotkaną osobę zaproszę do konkretnej szuflady, zabieram ją do poczekalni i czekam. Oczywiście pierwsza reakcja to standard – niekontrolowany strumień świadomości: ładny, nieładny, traktuje mnie z góry? jaka zarozumiała! niezłe buty, a co to za mina? Ale gdy pierwszy wyrzut myśli mija, mówię sobie: Mana nie nakręcaj się! Wtedy moi rozmówcy nadal siedzą w poczekalni, a szuflady mam pozamykane. Staram się z całych sił nie oceniać – daje sobie i innym czas na rozwój sytuacji.

To działa. I dla mnie ma duże znaczenie, bo dzięki temu poznałam bliżej wielu naprawdę świetnych ludzi, którym mogłam nie dać szansy i co może nawet ważniejsze rozwiązałam dzięki tej poczekalni niejeden konflikt. To wolność i dobra zasada: żyj po swojemu i daj żyć innym.

MARKA BEZ FILTRÓW

Marka osobista to Ty, dlatego gdy zmyjesz makijaż, ściągniesz ładne ciuchy, zamkniesz facebooka i pozbawisz się wszystkich filtrów, ważne są dwie rzeczy: czy lubisz i akceptujesz siebie, co już masz i możesz wykorzystać? I czy masz pewność, że tuż obok są ludzie, którzy są bliscy i dbają o Ciebie?

Jaka jest Twoja marka bez filtrów? Kim jesteś? Co myślisz i jak o tym mówisz? Jaki masz plan na życie i jak go realizujesz? Jak wyglądasz i postrzegasz siebie? Jak patrzysz na innych ludzi, świat?

Marka firmy działa podobnie. Firma powinna mieć charakter, dobrą strategię i plan działania. Firma musi się wyróżniać i dobrze komunikować z ludźmi i światem. Aby to wszystko hulało jak trzeba, dobrze jest mieć po swojej stronie samego siebie i dobrych ludzi. Daj szansę sobie i innym :)

Ale najpierw pomyśl jaka jest Twoja marka bez filtrów?

Jeśli chcesz się czymkolwiek podzielić w temacie – zapraszam na grupę fb START UP {school} Bądź sobą, bądź marką.

Pozdrawiam ciepło bo zima!

Mana