WYWRÓĆ SYSTEM DO GÓRY NOGAMI!

Nie, nie napiszę tego artykułu, nie nagram filmu

Zaczynamy! Tkwisz w miejscu. Każdego dnia słyszysz to samo. Myślisz to samo. Robisz to samo. A gdyby tak odwrócić system? Zbuntować się? Myślisz: Nie, nie napiszę tego artykułu, nie nagram filmu, bo tyle osób już pisało i mówiło o rozwoju. Co ja tam wiem nowego…  Ja na przykład myślę, że mam głos 10 latki i musiałabym wypalić tonę tytoniu, żeby coś z tym zrobić. Ale nie palę. I czy to znaczy, że mam nie nagrywać swojego głosu? Takiemu myśleniu mówię stop! Działaj pod prąd! Nie dołuj się, zbuntuj się! :) Odwracaj trzymające Cię w miejscu myśli do góry nogami. Nie wiesz jak to zrobić? To proste. Bierzesz myśl, trzymasz ją mocno w rękach i wykręcasz, wywracasz bebechami na wierzch! I wtedy myślisz tak: A właśnie, że napiszę artykuł, bo mam własne doświadczenia i swój punkt widzenia w temacie. I jedziesz! Zaczynasz pisać, publikujesz, rozwijasz się z każdym nowym artykułem. Czujesz motywację i siłę sprawczą.

Siadasz do pracy i czujesz, że każda część Ciebie ma ochotę znaleźć się gdzie indziej?

Działasz. Siadasz do pracy i czujesz, że każda część Ciebie ma ochotę znaleźć się gdzie indziej? A przecież był czas, że cieszyłeś się na ta robotę! Stop! Odwróć system! Możesz nawet wyjść z pokoju i wrócić jeszcze raz. Teraz siadasz do pracy i myślisz…

  • Okey, to miejsce gdzie zarabiam kasę na podróż po Azji. I wieszasz zdjęcie Ha Long Bay w Wietnamie w polu widzenia i jedziesz! Zarabiasz na wymarzoną podróż, wyczekany dom, ultra cichą pralkę czy odjechany zestaw VR, który ma Cię oderwać od rzeczywistości. Każdemu według potrzeb.
  • Ja pier(pip!)  przecież lubię tą robotę! I wtedy! Wybierasz najprzyjemniejszą rzecz do zrobienia i działasz! Przypomnij sobie dlaczego zostałeś grafikiem, architektem, managerem projektów czy kim tam jesteś. Przypomnij sobie co Cię kręciło w tej pracy. I potem pamiętaj po co tam jesteś.
  • Co ja tu robię? Czas na zmianę. Warto pomyśleć czym zastąpić to miejsce Twojej egzystencji.

 

Zmiana to szansa na rozwój i szczęście

Tylko, że wiele razy słyszałeś, że zmiana to pewna rzecz. Na zmiany trzeba czasu. Musisz się uzbroić w cierpliwość i czekać aż Twoje działania przyniosą zmianę. To wiedz, że to tylko zdania, które ktoś, kiedyś powiedział do kogoś i wcale nie muszą mieć wpływu na Ciebie!  Te zdania brzmią jak przepowiednie męczarni grzesznika, więc nie dziwię się, że nie masz ochoty ruszyć się z miejsca, choć to piekło często budujesz sobie sam, gdy podążasz bezmyślnie za tymi tekstami.

Pamiętaj, odwróć system! Co jeśli, nie musisz się w nic uzbrajać, nie musisz czekać długo i cierpliwie, a zmiana to Twoja szansa? Jak masz wbite w głowę, że na zmiany trzeba czasu i cierpliwości – to jest spora szansa, że pomyślisz, że nie masz ani czasu ani cierpliwości i zostaniesz w miejscu niedoli.

Wywal tą myśl z głowy! Weź w ręce i wywracaj do góry nogami, aż dojdziesz do tego, że wcale nie musisz czekać. Możesz działać i codziennie dokonywać małych zmian. Satysfakcja gwarantowana! Poczujesz motywację i siłę sprawczą.

Zmiana to szansa na rozwój! A rozwijasz to co chcesz. Zmiana to podróż i dobry czas na poznanie siebie i ludzi wokół.

Brzmi lepiej? Na pewno nie ściąga w dół, więc co Ty wywrócisz dzisiaj bebechami na wierzch? Czasem mały krok jest wielką zmianą, prawda?

Pozdrawiam!

Mana

p.s. nagranie audio poniżej, na którym usłyszysz czterdziestolatkę mówiąca głosem dziesięciolatki, o rzeczach, które dotykają ludzi w każdym wieku :)